Domov pro rodiče s dětmi

domov
RYCHLÝ KONTAKT PRO ZÁJEMCE O UBYTOVÁNÍ: +420 739 244 673.

Domov pro rodiče s dětmi poskytuje azylové ubytování rodičům s nezaopatřenými dětmi, případně těhotným ženám, které se ocitly v obtížné životní situaci spojené se ztrátou bydlení.
Po dobu zpravidla nepřevyšující 1 rok nabízíme přechodné ubytování s podpůrným sociálním programem. Program předpokládá aktivní spolupráci, která vede ke změně nepříznivé sociální situace rodiny.
Služba je poskytována na adrese Liškova 1543/43, 412 01 Litoměřice (matky s dětmi) a Komenského 224, 411 55 Terezín (rodiny s dětmi).

Domov pro rodiče s dětmi Terezín
Terezín
domov@diakonieltm.cz
facebook.com/domovrodicesdetmi
Sobota: Celodenní provoz
Neděle: Celodenní provoz
SLUŽBA JE POSKYTOVÁNA NEPŘETRŽITĚ.
Domov pro rodiče s dětmi v Litoměřicích
Liškova 1543/43
domov@diakonieltm.cz
facebook.com/domovrodicesdetmi
Sobota: Celodenní provoz
Neděle: Celodenní provoz
SLUŽBA JE POSKYTOVÁNA NEPŘETRŽITĚ.

Domov pro rodiče s dětmi nabízí tyto služby:

• Azylové ubytování
  • Sociální poradenství

Kapacita zařízení je 57 osob (18 dospělých a 39 dětí).

Osoba žádající poskytnutí služby je povinna předložit vyjádření lékaře v souladu se zněním příslušných ustanovení Zákona č. 108/2006 Sb.

Bližší informace o jednotlivých Domovech najdete v záložce ke stažení (INFO balíček Terezín a INFO balíček Litoměřice).

leták Domov

Posláním Domova pro rodiče s dětmi je poskytovat azylové ubytování rodičům s nezaopatřenými dětmi, kteří chtějí aktivně pracovat na řešení své nepříznivé životní situace spojené se ztrátou bydlení a při tomto procesu využívat podpory, které Domov pro rodiče s dětmi v rámci poskytovaných služeb nabízí.

Cílová skupina

• Cílovou skupinu tvoří rodiče s nezaopatřenými dětmi (manželské a partnerské páry s dětmi, matky s dětmi, otcové s dětmi, pěstouni a osoby, které mají rozhodnutím soudu svěřené dítě do péče, případně těhotné ženy od 28. týdne těhotenství), kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci spojené se ztrátou bydlení.

• Za nepříznivou situaci považujeme situaci, kdy rodiče s dětmi ztratili bydlení nebo jim ztráta bydlení hrozí, žijí v nevyhovujících podmínkách a sami nejsou schopni svoji situaci zvládnout vlastními silami (například z důvodu nedostatku finančních prostředků nebo snížené schopnosti s nimi nakládat, nemají potřebné dovednosti a návyky, jak si zajistit a udržet vyhovující bydlení, mají nedostatek podpůrných sociálních vazeb).

Sociální služba je poskytována přednostně pro potřebné z Ústeckého kraje, zejména z Litoměřic a okolních měst a obcí. V případě nenaplněné kapacity může být poskytnuta i obyvatelům z jiných regionů.

Cíle sociální služby:

• Cílem poskytované služby je, aby rodiče s dětmi překonali v bezpečném a podpůrném zázemí svou nepříznivou sociální situaci a vrátili se do přirozeného prostředí.

Rodič při ukončení pobytu:

• Zvládá péči o domácnost.
    • Zvládá péči o dítě a výchovu dítěte.
    • Má pravidelný měsíční příjem a umí s ním hospodařit (má zajištěny dávky nebo zaměstnání).
    • Má zajištěno vhodné následné bydlení.

Zásady poskytování služby:

Zásady naší práce vycházejí z hodnot Diakonie ČCE: Diakonie tvoří společenství, které v milosrdenství a s nadějí fortelně pomáhá potřebným.

Jak se diakonické hodnoty naplňují dále v naší práci:

Milosrdenství: Uživatelům pomáháme s respektem a úctou, poskytujeme jim emoční podporu.

Žít z milosrdenství pro nás také znamená:

• vidět především člověka a jedinečnost jeho příběhu,
  • dávat uživatelům možnost prožít pozitivní zkušenosti.

Fortelnost - Dbáme na poctivost, odbornost a kvalitu naší práce.

Pracovat fortelně pro nás také znamená:

• posilovat odpovědnost za poskytování služeb,
  • zvládat zátěžové situace.

Společenství - Ceníme si spolupráce, sdílíme své zkušenosti, dáváme jeden druhému zpětnou vazbu a usilujeme o vzájemné porozumění.

Tvořit společenství pro nás také znamená:

• v pracovním týmu sdílet informace, znalosti a šířit příklady dobré praxe,
  • vnímat svou odpovědnost za sebe i práci týmu.

Naděje - Našim uživatelům chceme předávat naději, že přijde pozitivní změna.

Žít z naděje pro nás také znamená:

• rozumět významu osobního rozvoje a hledat k němu příležitosti, pracovat na strategii a rozvoji organizace.

Fotografie z Domova Terezín

Fotografie z Domova Litoměřice