Pomáhejte s námi

Jednorázový příspěvek

Vítáme jednorázové dary na podporu našich služeb od individuálních i firemních dárců.

Přispět můžete:

• online platební kartou nebo převodem obecně na činnost Diakonie nebo na aktuální sbírkové projekty.
  • převodem na účet CZK č. 887818339/0800
  • v hotovosti v Diakonii, Rooseveltova 7, Litoměřice 412 01, tel. 734 369 460

Na Váš dar Vám vždy rádi vystavíme Potvrzení o daru, které můžete uplatnit pro odečtení hodnoty poskytnutého daru od základu daně.

Pravidelný příspěvek

V pravidelných darech je v součtu nejen výrazná pomoc, ale i veliká radost - jsou pro nás milým poselstvím: Myslíme na Vás a podporujeme Vaši práci.

Jak se stát pravidelným dárce?

Stačí zadat trvalý příkaz Vaší bance a 1x měsíčně poslat třeba jen 100 Kč na náš účet
887818339/0800.

Jako poděkování za Vaši pravidelnou podporu Vám darujeme volnou vstupenku na společenský večer spojený s aukcí.

Na Váš dar Vám rádi vystavíme Potvrzení o daru, které můžete uplatnit pro odečtení hodnoty poskytnutého daru od základu daně.

Materiální dar

Máte doma něco, co byste rádi věnovali našim klientům? Dětské oblečení, potřeby, nábytek, spotřebiče,... ?

V Diakonii rádi přijímáme i věcné dary, které využijeme při práci s klienty. Nemáme ale velké skladovací prostory. Proto nás, prosím, nejprve kontaktujte, a společně se domluvíme, zda se nám Vámi nabízené věci hodí.

Kontaktní osoba: Vendula Poštová - postova@diakonieltm.cz nebo tel. +420 734 369 460

Odkaz ze závěti

Sepsáním poslední vůle zabezpečíte především svou rodinu i své blízké. Díky daru ze závěti můžete podpořit i činnost vybrané dobročinné organizace.

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč sepsat závěť

• Předejdete případným sporům ve své rodině.
  • Ulehčíte rozhodování svým blízkým. Každému darujete přesně to, co chcete, aby po vás zdědil.
  • Uchráníte svůj majetek pro své blízké nebo přátele.
  • Nadobro uděláte ve věcech svého dědictví jasno.
  • I třeba jen malý dar dobročinné organizaci vás pozitivně naladí, protože budete mít jistotu, že pomůžete tam, kde je to podle vás nejvíce třeba.

Jak sepsat závěť

I když se jedná o relativně jednoduchý úkon, je vždycky dobré se poradit s notářem. Zde najdete potřebné informace, na základě kterých se budete schopni rozhodnout, jak nejjednodušeji touto formou darovat na dobrou věc.

Závětí můžete věnovat celý majetek nebo jeho část. Aby byla závěť platná, je potřeba dodržet nezbytné formální náležitosti.

Dědickou smlouvou můžete věnovat celý majetek nebo jeho část člověku nebo organizaci, s kterými smlouvu uzavřete. Výhodou je, že se na využití daru dohodnou obě strany předem.

Můžete nařídit svému dědicovi, aby z dědictví někomu dal peníze nebo jinou věc menší hodnoty (řádově tisíců až desetitisíců Kč). Nejste-li si jistí, zda je odkaz vhodný, poraďte se třeba s organizací, které chcete věnovat.

Více informací najdete v brožuře Závěť pomáhá.